www.rotawirusy.net.pl

Budowa domu dzieli się na różne etapy. Jest moment, w którym mamy jedynie pustą działkę, która czeka na zagospodarowanie. Potem pojawia się tam dziura, a to już znak, że prace się rozpoczęły. Mogą jednak długo potrwać nim z tej dziury wyłoni się konstrukcja przypominająca kształtem nasz wymarzony dom. Z pewnością jednak taki moment nadejdzie, o ile wcześniej nie zabraknie nam pieniędzy. Dlatego właśnie budowę należy zabezpieczyć finansowo, przewidując także budżet rezerwowy w razie jakichkolwiek potknięć. Celem jaki warto sobie postawić jako pierwszy jest doprowadzenie naszego domu do stanu surowego. Co się kryje za tym pojęciem? Przede wszystkim istnieją dwie formy stanu surowego – otwarty oraz zamknięty.

Pierwszy oznacza dom ze ścianami i dachem, ale jeszcze bez drzwi i okien. Zamknięty surowy oznacza drzwi i okna, czasami również izolację termiczną. Wewnątrz natomiast nie ma jeszcze nic gotowego, a zewnętrzne ściany również wymagają otynkowania i przygotowania do użytku. Ten stan surowy jest jednak gigantycznym postępem w stosunku do tego, co mieliśmy w punkcie wyjścia. Z reguły jeśli zdołaliśmy dojść z budową do stanu surowego, to jest bardzo duża szansa na to, że zdołamy zrobić też resztę. Kluczowe wydatki związane z budową mają miejsce na etapie stawiania zasadniczych elementów konstrukcji, co oczywiście nie oznacza, że pozostałe koszty należy lekceważyć. Ludzie znający się na rzeczy podkreślają, że również wykańczanie domu i montaż wszystkich instalacji potrafi kosztować niemało. Jednak to na tym etapie przede wszystkim powinniśmy szukać oszczędności, bo lepiej położyć kafelki niższej jakości niż postawić kiepską ścianę.

FALO NIERUCHOMOŚCI kompleksowe zarządzanie nieruchomościami poznań ul. Palacza 104, Poznań https://hydrauliq.pl/hydraulik-chotomow/