akcesoria.omijanie-korkow.com.pl

Istnieje wiele pomysłów na efektywne ogrzanie domu i każdy z nich ma swoje niewątpliwe atuty. To na którą metodę grzewczą się zdecydujemy zależy od nas jako inwestorów.

Czasami już projekt domu uwzględnia przyszłe ogrzewanie, które można dobrać pod kątem stosowanej technologii budowy. W przypadku domów pasywnych, które są nastawione na maksymalne wykorzystanie energii cieplnej i redukcję strat do minimum, stosuje się zazwyczaj różne formy ogrzewania kondensacyjnego, gdzie jak najwięcej energii udaje się odzyskać – głównie ze skraplanej pary wodnej.

Najbardziej tradycyjny sposób grzania to klasyczny piec węglowy. Produkowane współcześnie piece są coraz nowocześniejsze, wyróżniają się wysoką wydajnością i zadowalającymi parametrami.

Nie da się jednak ukryć, że w porównaniu z innymi rozwiązaniami jest to technologia przestarzała i o słabym potencjale do oszczędzania. Zdecydowanie lepiej wypada pod tym względem ogrzewanie gazowe.

Dostępne piece mają nieduże rozmiary i są bardzo wydajne, doskonale ogrzewając zarówno wodę bieżącą, jak i tę w grzejnikach. Rozwiązania technologiczne w zakresie ogrzewania domów jednorodzinnych idą znacznie dalej i nie ograniczają się wyłącznie do węgla i gazu.

Wiele osób decyduje się na ogrzewanie elektryczne – tutaj istnieją różne możliwości np. master bc340. Efektywne są piece przepływowe, które ogrzewają wodę, która później trafia do obiegu grzewczego oraz do kranów.

W łazienkach, ale również w pokojach instaluje się ogrzewanie podłogowe, które diametralnie podnosi komfort codziennego użytkowania tych pomieszczeń.